1173574659810037
 
Audio pohádky

Srdečně vítám na stránce relaxačních autorských pohádek v audio podobě.

  • Chcete konečně obměnit repertoár audio pohádek, aby u vás nehrálo to samé dokola? 

  • Přáli byste si, aby pohádky pro děti měly hlubší přesah a předávaly jim i vědomosti a lásku k přírodě? 

  • Rádi byste bez výčitek děti na chvíli něčím samostatně zabavili a mohli v klidu řídit auto, nebo si dát kávu?

Mám skvělou zprávu!

Připravila jsem pro vás várku originálních, autorských a dosud nezveřejněných příběhů, které vnesou k vám domů čerstvý vítr a vůni exotických zážitků. S mými pohádkami zkrátka prázdniny nikdy nekončí!

  • S hrdinou každého příběhu se totiž vydáte do jiného koutu světa! Čeká vás třeba indický prales, africká savana, český rybník, indonéské břehy oceánu, ale i výlet na severní pól. Na hrdiny pohádek se můžete podívat níže v posuvné galerii.

  • Každá nahrávka je podbarvena relaxační hudbou, která má prokazatelně pozitivní vliv na děti i dospělé. Uvolňuje svalové a nervové napětí, harmonizuje srdeční činnost i centrální nervovou soustavu, pomáhá odbourat stres a únavu, podporuje schopnost učení a pozitivně stimuluje i děti s ADHD.

  • Poslech čteného přednesu je pro děti přirozenou a příjemnou formou osvojování nových informací i relaxace. V pohádkách se děti dozvědí i spoustu zajímavostí o zvířatech a díky nim si prohloubí vztah k přírodě

  • Pohádky mohou děti poslouchat samostatně a to vám dovolí si na chvíli odpočinout. Jsou k dispozici na videu s obrázkem, ale i jako mp3 nahrávky ke stažení, které vás mohou doprovázet na cestách, v autě, nebo při uspávání. Tón přednesu, relaxační hudba, ale i laskavost pohádek jsou přímo stavěné k navození pocitu bezpečí a pohody u dětí.

untitled-4838.jpg

Příběhy čte přímo jejich autorka Ludmila Bakonyi Selingerová (Pohádková Lída), která má jako spisovatelka šesti knih pro děti bohatou průpravu koncipování pohádek. Strávila deset let jako učitelka v mateřské škole, takže přesně ví, co děti baví, zajímá a jak je udělat spokojené. Díky činnosti v souboru Divadlo Pampeliška umí pohádky číst správně dramaticky a jejich poslech pro děti rozhodně nebude nuda.

Tak hurá na to, právě běží předprodej za nejvýhodnější cenu, která se již nebude opakovat!

Celé album deseti pohádek pořídíte za 299 korun. To je necelých třicet korun za jednu pohádku, kterou budete mít k dispozici již napořád! 

Pusťte si pohádku o slonovi jako ukázku :-)

5x proč autorky Ludmily Bakonyi Selingerové:

Proč pohádky?

"Pohádky mě nikdy nepřestaly bavit. Naopak, čím jsem starší a čím déle se jimi zabývám i jako autor a pedagog, tím více mě fascinují a objevuji jejich skryté hloubky. Více..."

Proč o přírodě?

"Když jsem byla malá, tatínek pracoval v zoologické zahradě. Leckdy mě jako dítě místo školky bral sebou a já se celé hodiny toulala sama mezi výběhy a pavilony a nasávala vůně a zvuky dálek. Přírodu miluji a věnuji se jí i při své autorské tvorbě."

Proč zvířecí hrdinové?

"Zvířecí hrdinové nám mohou o přírodě vyprávět daleko důvěryhodněji, než kdyby to byli lidé. Také se na nich dají demonstrovat určité povahové vlastnosti. Snadno děti vtáhnou do děje a ukáží jim své životy, prostředí, starosti, ale i radosti přirozeně a nenuceně."

Proč relaxační hudba?

"Při své pedagogické praxi jsem několik let lektorovala dětskou jógu. Velmi rychle jsem zjistila, jak účinný nástroj je hudba, obzvláště ta relaxační. Její pravidelný poslech dětem prospívá a spontánně je zklidní, což je ideální pro chvíle odpočinku, ale i soustředění na vzdělávací činnosti."

Proč audio nahrávky?

"Před první vlnou korona viru jsem preferovala živé vystupování s divadlem a programy ve školkách na podporu čtenářské gramotnosti. Výzvy karantény mě ale nutily k zamyšlení, jak dětem poskytnout podporu i na dálku a přenést své znalosti a vědomosti do virtuálního prostředí. Proto jsem začala připravovat zajímavé webináře, videa, články, říkanky a další zábavu. Nakonec vznikl tento soubor pohádek a já jsem moc ráda, že každou životní výzvou, i když je nelehká, se člověk naučí něco nového."