1173574659810037
top of page
Audio pohádky

Srdečně vítám na stránce relaxačních autorských pohádek v audio podobě.

  • Chcete konečně obměnit repertoár audio pohádek, aby u vás nehrálo to samé dokola? 

  • Přáli byste si, aby pohádky pro děti měly hlubší přesah a předávaly jim i vědomosti a lásku k přírodě? 

  • Rádi byste bez výčitek děti na chvíli něčím samostatně zabavili a mohli v klidu řídit auto, nebo si dát kávu?

Mám skvělou zprávu!

Připravila jsem pro vás várku originálních, autorských a dosud nezveřejněných příběhů, které vnesou k vám domů čerstvý vítr a vůni exotických zážitků. S mými pohádkami zkrátka prázdniny nikdy nekončí!

  • S hrdinou každého příběhu se totiž vydáte do jiného koutu světa! Čeká vás třeba indický prales, africká savana, český rybník, indonéské břehy oceánu, ale i výlet na severní pól. Na hrdiny pohádek se můžete podívat níže v posuvné galerii.

  • Každá nahrávka je podbarvena relaxační hudbou, která má prokazatelně pozitivní vliv na děti i dospělé. Uvolňuje svalové a nervové napětí, harmonizuje srdeční činnost i centrální nervovou soustavu, pomáhá odbourat stres a únavu, podporuje schopnost učení a pozitivně stimuluje i děti s ADHD.

  • Poslech čteného přednesu je pro děti přirozenou a příjemnou formou osvojování nových informací i relaxace. V pohádkách se děti dozvědí i spoustu zajímavostí o zvířatech a díky nim si prohloubí vztah k přírodě

  • Pohádky mohou děti poslouchat samostatně a to vám dovolí si na chvíli odpočinout. Jsou k dispozici na videu s obrázkem, ale i jako mp3 nahrávky ke stažení, které vás mohou doprovázet na cestách, v autě, nebo při uspávání. Tón přednesu, relaxační hudba, ale i laskavost pohádek jsou přímo stavěné k navození pocitu bezpečí a pohody u dětí.

untitled-4838.jpg

Příběhy čte přímo jejich autorka Ludmila Bakonyi Selingerová (Pohádková Lída), která má jako spisovatelka šesti knih pro děti bohatou průpravu koncipování pohádek. Strávila deset let jako učitelka v mateřské škole, takže přesně ví, co děti baví, zajímá a jak je udělat spokojené. Díky činnosti v souboru Divadlo Pampeliška umí pohádky číst správně dramaticky a jejich poslech pro děti rozhodně nebude nuda.

Celé album deseti pohádek pořídíte za 250 korun. To je necelých třicet korun za jednu pohádku, kterou budete mít k dispozici již napořád! 

Pusťte si pohádku o slonovi jako ukázku :-)

5x proč autorky Ludmily Bakonyi Selingerové:

Proč pohádky?

"Pohádky mě nikdy nepřestaly bavit. Naopak, čím jsem starší a čím déle se jimi zabývám i jako autor a pedagog, tím více mě fascinují a objevuji jejich skryté hloubky. Více..."

Proč o přírodě?

"Když jsem byla malá, tatínek pracoval v zoologické zahradě. Leckdy mě jako dítě místo školky bral sebou a já se celé hodiny toulala sama mezi výběhy a pavilony a nasávala vůně a zvuky dálek. Přírodu miluji a věnuji se jí i při své autorské tvorbě."

Proč zvířecí hrdinové?

"Zvířecí hrdinové nám mohou o přírodě vyprávět daleko důvěryhodněji, než kdyby to byli lidé. Také se na nich dají demonstrovat určité povahové vlastnosti. Snadno děti vtáhnou do děje a ukáží jim své životy, prostředí, starosti, ale i radosti přirozeně a nenuceně."

Proč relaxační hudba?

"Při své pedagogické praxi jsem několik let lektorovala dětskou jógu. Velmi rychle jsem zjistila, jak účinný nástroj je hudba, obzvláště ta relaxační. Její pravidelný poslech dětem prospívá a spontánně je zklidní, což je ideální pro chvíle odpočinku, ale i soustředění na vzdělávací činnosti."

Proč audio nahrávky?

"Před první vlnou korona viru jsem preferovala živé vystupování s divadlem a programy ve školkách na podporu čtenářské gramotnosti. Výzvy karantény mě ale nutily k zamyšlení, jak dětem poskytnout podporu i na dálku a přenést své znalosti a vědomosti do virtuálního prostředí. Proto jsem začala připravovat zajímavé webináře, videa, články, říkanky a další zábavu. Nakonec vznikl tento soubor pohádek a já jsem moc ráda, že každou životní výzvou, i když je nelehká, se člověk naučí něco nového."

bottom of page