1173574659810037
top of page
obalka_Jez jako kanec-1.png

Kniha, která vznikla díky vám!

Chtěla jsem pro děti opravdu výjimečnou knihu, s úžasnou grafikou, ilustracemi a hudebními nahrávkami. Vzhledem k náročnosti konceptu na jaře crowdfundingová sbírka a já ještě jednou moc a moc děkujemi všem zapáleným fanouškům, kteří nás podpořili!

 

Kdo to nestihl, nemusí zoufat. Knížka právě vychází a můžete si ji pořídit rovnou na těchto stránkách i ve zvýhodněném balíčku se žralokem. 

Problémy s jídlem u dětí... má to vůbec řešení?

S dětmi a jídlem bývá kolikrát docela zábava. Problémů, které se kolem stolu objevují, je spousta. Buď nebaští vůbec, nebo vyřadily postupně polovinu jídelníčku, případně jim chutnají jenom ňamky, které ale pro jejich zdraví nejsou vůbec dobré. Může tohle všechno mít jedno řešení? 

Ano! Děti totiž často přistupují k jídlu jako k něčemu, co po nich chceme my. Případně si vůbec stravu nespojují se svým zdravím, kondicí a kvalitou života. Nechápou, že je to něco, co dělají pro sebe.

Všechno zábavně a v jedné knížce!

Právě proto jsem jako pedagožka, která se problematikou stravování a dětskou literaturou dlouhodobě zabývá, tyto dvě věci spojila a vytvořila moderní a zábavnou knížku Jez jako kanec, která děti provede světem jídla opravdu poctivě, odpoví na všechny jejich zvídavé otázky a nastíní jim, co všechno mají ve svých rukou

Příběh kance Bódi ukáže dětem i jejich rodičům, že láska může do našich životů přinést i nečekaná dobrodružství a objevy. Kniha je vhodná pro všechny jedlíky i nejedlíky předškolního i mladšího školního věku, kteří chtějí zjistit, jak tím, co jíme, můžeme měnit nejen sebe, ale i svět kolem nás.

Kanec právě vychází a vy ho můžete mít už před vánoci, i ve zvýhodněném balíčku s knihou Co sežral žralok!

MŠ a firmy mohou po dohodě platit příkazem na fakturu.

       Co v knize Jez jako kanec najdete?

 

  • Humornou pohádku spisovatelky a pedagožky Ludmily Bakonyi Selingerové

  • Krásné, komiksově laděné ilustrace od Alessandra Ceccareliho

  • Zpěvníky s autorskými skladbami na téma jídla

  • Studiové hudební nahrávky dostupné přes QR kódy

  • Komplexní informace o jídle, které prospívá nám i našemu okolí, zpracované snadno uchopitelný způsobem

  • Říkanky

 

Naší vizí je dětem pomocí mnohem hlouběji chápat své tělo, procesy které se v něm odehrávají, souvislost zdraví se stravou, ale i vědomí o kvalitě potravin a dopadech na životní prostředí. 

Jak jsme k tématu přistupovali?

 

Kniha Jez jako kanec vtipným a zajímavým způsobem předává dětem základní stavební kameny ke zdravému životnímu stylu tak, aby chápaly, co zdravé jídlo znamená, proč jej potřebujeme a co se s tělem děje, když se o něj staráme i nestaráme.

 

V knize je téma zdravého stravování přirozeně propojeno s vlivem na životní prostředí - proč podporovat ekologické zemědělství, nebo proč je důležitá sezónní a kvalitní potrava. Tento přístup nebere dítě jako někoho, komu se musí direktivně předávat postoje, kterým nerozumí. Chceme naopak ukazovat a vysvětlovat problematiku tak, aby sami čtenáři a posluchači pochopili principy, které odpovídají přirozeným rytmům přírody a našeho těla, stejně jako nejmodernějším vědeckým poznatkům.

MŠ a firmy mohou po dohodě platit příkazem na fakturu.

Kdo se na knize podílel?

Knihu a hudbu napsala zkušená autorka dětských knih a pedagožka Ludmila Bakonyi Selingerová.

Radila krajinná ekoložka a zakladatelka Výdejny chutí (online služba pro zkracování naší cesty ke zdravým a kvalitním potravinám přímo od dodavatelů) Vratislava Janovská.

Hudbu připravili Divadlo Pampeliška a profesionální muzikanti z The Mole's Wing Orchestra. 

Na co navazujeme? Žralok a kanec jsou nejlepší kamarádi!

Celá kniha konceptem i tématem navazuje na předchozí titul Co sežral žralok, která komplexním a zábavným způsobem seznamuje děti s problematikou odpadů, jejich vzniku, třídění, prevencí, ale i filozofií bezobalu a zero waste. Vytváříme takto volnou sérii s environmentálním přesahem.

Jak se žralok líbil čtenářům?

 Celkový nápad, pojetí, propojení s písničkami, pohádkový námět i ekologický přesah jsou tak geniální, že si 5* zaslouží a rozhodně bych ji doporučila i pro ty nejmenší posluchače, kteří vědí, že se odpad třídí.

Databáze knih

Neshledala jsem jedinou chybu, kterou bych mohla knize vytknout, a tak mohu jen na sto procent doporučit. Je to kniha, která by neměla chybět ve vaší knihovně a která přímo vybízí k používání.

ČS bibliografická databáze

Publikace je čtivou jednohubkou, u níž se děti pobaví, ale i poučí a získají k životnímu prostředí lepší vztah. Nevidím jedinou chybičku, kniha je dotvořená do detailu a je opravdu krásná

Čteme české autory

Kniha "Co sežral žralok" představuje svou formou vítanou rodinnou aktivitu jak po literární, tak technické stránce a přesto, že má vyšší cíl, než „pouze“ vyprávět pohádku, je to knížka hravá.

Knihcentrum

Děkuji za podporu našeho úžasného nápadu, vážím si každé objednávky a sdílení. Věřím, že můžeme děti vést s citem, ale i moudrostí a láskou ke svému zdraví i životnímu prostředí. Je to ta nejlepší výbava, kterou jim jenom lze do života poskytnout.

Vaše Pohádková Lída

(Ludmila Bakonyi Selingerová)

DSC_3901.jpg

Generální partneři kampaně a knihy:

utukutu logo bez pozadi.png
biooo-logo.jpg
logo-h_0.png

Sponzoři kampaně a knihy:

killary-logo-sede.png
Laborka.png
kurzy_z_obyvaku_logo.jpg

Pořiďte dětem knížku, která jim opravdu pomůže mít rád své tělo a dobře o sebe pečovat. To je dáreček, který jim bude sloužit po celý život!

bottom of page