1173574659810037
 
jez_jako_kanec_1920x1080.png

Podpořte na hithitu hravou knihu o jídle v souvislostech

Kniha Jez jako kanec je zábavný průvodce zdravého přístupu k jídlu. Humorným a zajímavým způsobem ukazuje souvislosti o tom, že jídlo ovlivňuje nejen nás, ale i vše okolo. Předává dětem základní stavební kameny ke zdravému životnímu stylu tak, aby chápaly, co zdravé jídlo znamená, proč jej naše potřebujeme a co se s tělem děje, když se o něj staráme i nestaráme.

 

V knize je téma zdravého stravování přirozeně propojeno s vlivem na životní prostředí - proč je důležité podporovat ekologické zemědělství, nebo proč je důležitá sezónní a kvalitní potrava.

 

Příběh kance Bódi ukáže dětem i jejich rodičům, že láska může do našich životů přinést i nečekaná dobrodružství a objevy. Kniha je vhodná pro všechny jedlíky i nejedlíky předškolního i mladšího školního věku, kteří chtějí zjistit, jak tím, co jíme, můžeme měnit nejen sebe, ale i svět kolem nás.

 

Stáhnout plakát

Jez jako kanec-3.png
Jez jako kanec-4.png

       Co v knize Jez jako kanec najdete?

 

  • Humornou pohádku spisovatelky a pedagožky Ludmily Bakonyi Selingerové

  • Krásné, komiksově laděné ilustrace od Alessandra Ceccareliho

  • Zpěvníky s autorskými skladbami na téma jídla

  • Studiové hudební nahrávky dostupné přes QR kódy

  • Komplexní informace o jídle, které prospívá nám i našemu okolí, zpracované snadno uchopitelný způsobem

  • Říkanky

 

Naší vizí je dětem pomocí mnohem hlouběji chápat své tělo, procesy které se v něm odehrávají, souvislost zdraví se stravou, ale i vědomí o kvalitě potravin a dopadech na životní prostředí. 

 

Tento přístup nebere dítě jako někoho, komu se musí direktivně předávat postoje, kterým nerozumí. Chceme naopak ukazovat a vysvětlovat problematiku tak, aby sami čtenáři a posluchači pochopili principy, které odpovídají přirozeným rytmům přírody a našeho těla, stejně jako nejmodernějším vědeckým poznatkům.

 

Podpořte Kance na Hithitu

Vzhledem ke grafické i audiovizuální náročnosti projektu, jsme se rozhodli projekt podpořit u vzniku crowdfundingovou kampaní, která částečně pomůže pokrýt náklady na vznik knihy. 

Jez jako kanec-2.png

Na konceptu se podílí zkušená autorka dětských knih a pedagožka Ludmila Bakonyi Selingerová, krajinná ekoložka a zakladatelka Výdejny chutí (online služba pro zkracování naší cesty ke zdravým a kvalitním potravinám přímo od dodavatelů) Vratislava Janovská. Hudbu připravuje Divadlo Pampeliška a profesionální muzikanti z The Mole's Wing Orchestra. 

 

Celá kniha konceptem i tématem navazuje na předchozí titul Co sežral žralok, která komplexním a zábavným způsobem seznamuje děti s problematikou odpadů, jejich vzniku, třídění, prevencí, ale i filozofií bezobalu a zero waste. Vytváříme takto volnou sérii s environmentálním přesahem. Žraloka můžete sehnat na hithitu v balíčku s Kancem!

Celou kampaň jsme koncipovali tak, aby ladila s tématem bio, eko, udržitelnosti a hand made. Můžete si proto vybírat z mnoha úžasných cen, kterými nejen podpoříte naší knihu, ale dostanete za to opravdu kvalitní a krásné odměny.

Co sežral žralok 1.jpg

Jak se žralok líbil čtenářům?

 Celkový nápad, pojetí, propojení s písničkami, pohádkový námět i ekologický přesah jsou tak geniální, že si 5* zaslouží a rozhodně bych ji doporučila i pro ty nejmenší posluchače, kteří vědí, že se odpad třídí.

Databáze knih

Neshledala jsem jedinou chybu, kterou bych mohla knize vytknout, a tak mohu jen na sto procent doporučit. Je to kniha, která by neměla chybět ve vaší knihovně a která přímo vybízí k používání.

ČS bibliografická databáze

Publikace je čtivou jednohubkou, u níž se děti pobaví, ale i poučí a získají k životnímu prostředí lepší vztah. Nevidím jedinou chybičku, kniha je dotvořená do detailu a je opravdu krásná

Čteme české autory

Kniha "Co sežral žralok" představuje svou formou vítanou rodinnou aktivitu jak po literární, tak technické stránce a přesto, že má vyšší cíl, než „pouze“ vyprávět pohádku, je to knížka hravá.

Knihcentrum

Ke kanci chceme nahrát ve studiu hudbu pro děti. Jak to dopadlo minule u žraloka?

Děkuji za podporu našeho úžasného nápadu, vážím si každého příspěvku a sdílení. Věřím, že můžeme děti vést s citem, ale i moudrostí a láskou ke svému zdraví i životnímu prostředí. Je to ta nejlepší výbava, kterou jim jenom lze do jejich života poskytnout.

 Autorka Ludmila Bakonyi Selingerová

zuntitled-4756.jpg

Generální partneři kampaně a knihy:

utukutu logo bez pozadi.png
biooo-logo.jpg
logo-h_0.png

Sponzoři kampaně a knihy:

Logo Lesito.jpg
kurzy_z_obyvaku_logo.jpg
Praha křížem krážem logo.png
Laborka.png
Annie Vetyšková Photo.jpg
killary-logo-sede.png
Logo Deva.png
Hnízdo 2.png
pro evinku.png
LOGO Mallys.cz průhledné pozadí.png
Jez jako kanec-1.png