1173574659810037
top of page
Jídlo hravě a zdravě.png

Stávkují Vám děti u jídla? Nedaří se vám v rodině domluvit na změnách ve stravování?

Přidejte se do zábavného čtyřtýdenního kurzu Jídlo hravě a zdravě.

 

Pomůžu vám zorientovat se v problematice jídla, partnerské komunikaci, řekneme si spoustu užitečných výchovných tipů a navrch přidám kopec zábavy a podpůrných aktivit pro děti.

Startujeme v pondělí  31.5.2021

 • Nemají Vaše děti zájem o jídlo? 

 • Chtěli byste se lépe starat o zdraví své rodiny?

 • Nejde Vám zařadit do jídelníčku zdravé potraviny? 

 • Zažíváte kolem jídla konflikty? 

 • Nedaří se vám dohodnout na úpravách jídelníčku s partnerem? 

 • Příprava a činnosti kolem jídla vás demotivují? 

 • Nemáte v kuchyni inspiraci? 

 • Potřebujete změnu, ale nevíte jak na to?

Jako maminky chceme pro naše děti a rodiny to nejlepší. Snažíme se, lítáme, nakupujeme, vaříme, často i na hraně vyčerpání a co nás čeká doma? Děti do jídla zašťourají a skončí to u jogurtu, rohlíku nebo sušenky, manžel si dá radši salám a my stojíme jako opařené.

 

To je odměna za naše úsilí? Není divu že leckdy začnou létat blesky! Potom se nám do těch výkonů přestává chtít, raději ať si každý něco vezme z ledničky, nebo se koupí polotovar či fast food...to alespoň nestojí tolik zbytečné práce. Těch problémů je tolik a jsme samy proti všem ostatním, které jakoby netížily.

Ale pořád tam hlodá ten červíček...

 

Víme, že takhle to není správné. Jaké by to bylo, kdyby naše děti pořádně jedly, kdybychom se jako rodina shodli a stravovali se spolu u stolu? Živili se tím, co našemu tělu udělá dobře, co podpoří naše zdraví. Zažívali pohodu u společného vaření a experimentování. Kdyby nám jídlo dělalo radost a bylo krásnou součástí našeho trávení společného času.
 

Právě pro vás, milé dámy, jsem postavila tento kurz! Jsem pedagog a dlouhodobě se zabývám odmítáním stravy u dětí. Jsem ale i manželka a maminka a nejlépe vím, jak obtížně se změny jídelníčku nastavují, když má každý jiný názor a potřeby. Spojila jsem se s odborníky a dali jsme dohromady takový obsah, aby se vám všechny překážky na cestě překonávaly snadno, s porozuměním a respektem k sobě i ostatním. 

Změna nemusí bolet, může být i pozitivní a trvalá.

Srdečně Vás zvu na měsíční kurz Jídlo hravě a zdravě. Co bude jeho náplní? 

 

 1. Vztah stravy a zdraví- Co a jak naše těla ovlivňuje. Jak si můžete jídlem uškodit, ale i pomoci. 

 2. Výchovná řešení složitých situací- Jak reagovat při vzniklých problémech, aby neeskalovalo napětí a jak dalším kritickým situacím předcházet.

 3. Respektující komunikace s dětmi- S dětmi se nemusíte hádat a neustále dokazovat svou autoritu. Pomocí vzájemného respektu dosáhnete lepších výsledků a my si povíme jak na to.

 4. Komunikace s partnerem- Komunikaci s partnerem je třeba zohledňovat při řešení jakýchkoliv problémů a zavádění změn. Když netáhnete za jeden provaz, objevuje se křivda, jeden z vás je poražený a to nechceme, je lepší být parťáci. Objasníme si, jak takovou zdravou komunikaci ve vztahu zavést.

 5. Laskavé nastavení změny- Změna by neměla bolet. Popovídáme si o vztahu a vnímání vlastního těla, laskavosti, šetrném přístupu a efektivním zavádění změn tak, aby vás nevyčerpávaly, ale naopak motivovaly.

 6. Kulinářská doporučení- Povíme si, jak pracovat s méně atraktivními potravinami, jak do jídelníčku zavést více zeleniny a luštěnin, jednoduché a rychlé recepty, které se hodí do všedního dne.

 7. Spousta pohádek, říkanek, receptů, zábavy a pokusů- Díky kterým u dětí nenásilně oživíte zájem o jídlo a dáme potravinám druhou šanci.

rajčata
Hruška
rybíz (1).png

Jakou formou bude probíhat? 

 

Kurz bude probíhat formou týdenních emailů. Témata jsem rozdělila tak, aby na sebe navazovaly a tempo bylo uživatelsky přívětivé. Každý týden dostanete:

 

 • Video s povídáním o jídle, souvislostech, zajímavostech a tipech do kuchyně. 

 • Jeden s rozhovorů s odborníky.

 • Náměty na hry, aktivity a pohádky. 

Všechny materiály vám zůstanou i po skončení kurzu.

ředkvičky

Co si z kurzu odnesete?

 

 1. Získáte přehled o zdravotních benefitech potravin, budete si umět naplánovat jídelníček, zjistit které potraviny jsou pro vás nejlepší a kde je sehnat v dobré kvalitě a za rozumnou cenu.

 2. Dostanete dávku inspirace do kuchyně v podobě technik i konkrétních receptů. Nebudete muset improvizovat a konečně se s rodinou zbavíte averzí na jídla ze špatně upravených surovin.

 3. Odhalíte tajemství funkční komunikace, díky které budete táhnout s rodinou za jeden provaz. Příprava jídel už nebude viset jen na vás a bude vaší společnou radostí.

 4. Pochopíte kde vznikají rizikové situace s dětmi a jak jim předcházet. Ubyde vám velký kopec starostí a stresu.

 5. Vyzbrojíte se širokým arzenálem neodolatelné zábavy, díky které se pro vás a vaše děti stane vaření a jídlo velkou radostí. A vidět spokojené děti je přece ta největší odměna!

vodní meloun

Co všechno dostanete?

Kurz v hodnotě 2500 korun

+

Bonusy:

 

 • Minikurz Proč dětem nechutná v hodnotě 490 korun

 • Pohoda u jídla: Video v hodnotě 190 korun

 • Rovnováha ve stravování: video a taháky v hodnotě 190 korun

 • Jak předcházet problémům u jídla: Video s pedagogickou tématikou v hodnotě 190 korun

 • Sada pohádek o mlsné vráně, která Vás zavede do ptačího království, aby v zábavných příbězích objevila superschopnosti potravin. Dostanete je postupně do emailu v PDF formátu s ilustracemi v hodnotě 300 korun

 • Záznam webináře my, děti a sladkosti v 

Kurz a bonusy v hodnotě 3870,-

je nyní  za  2000

Papája
untitled-4856.jpg

Jmenuji se Ludmila Bakonyi Selingerová a jsem maminka, předškolní pedagog s desetiletou praxí, autorka šesti knih pro děti a divadelnice.

Při své práci ve školce jsem si brzy všimla, jak časté jsou u dětí problémy s jídlem. Snažila jsem se problém pochopit a prostudovat a postupně jsem zjistila, že se jedná o celou škálu příčin a souvislostí. Chtěla jsem rodičům s dětmi pomoci, aby se hnuli z místa... A dařilo se nám!

Učitelská praxe je jedna věc, ale s vlastními dětmi to doma chodí trochu jinak a tato zkušenost mě posunula ještě mnohem dál. 

Jsem tu, abych Vás ujistila, že v tom nejste sami a že se problém s odmítáním stravy řešit dá. Ráda se s Vámi podělím o všechno, co jsem vypátrala a ukážu Vám, jak problémy s jídlem překonat a prožívat radost tam, kde bylo doteď napětí a problémy.

Součástí kurzu jsou rozhovory s odborníky na související témata:

 • Partnerská komunikace se vztahovou koučkou Vendulou Doležalovou

 • Změna a respektující komunikace s pedagožkou z Ekoškoly Marií Servítovou

 • Vztah stravy a zdraví s Marií Helen, specialistkou na masáže, imunitu a detox 

 • Vztahu k tělu a sebeláska s průvodkyní Ivanou Dudkovou

 • Sezónní potraviny a jak je upravovat s kulinářskou expertkou Danou Obermajerou

 • Zdraví krajiny a kvalita potravin s krajinnou ekoložkou Vratislavou Janovskou

A co o kurzu říkají účastnice minulého běhu?

"Kurz byl moc příjemný, až abstinenční (nemohla jsem se dočkat dalšího dílu), nabitý informacemi. Ucelené informace o potravinách, tipy na kvašenou zeleninu, hry s potravinami, atd. Získala jsem větší uvědomění- jíst s láskou, úctou a respektem. Tempo bylo ideální, měla jsem čas na pročtení informací k tématu.

Určitě bych kurz doporučila, byl dokonalý.

Ludmila je úžasný slunečný energicky vyzařující člověk, což je v této době nadlidské ;)"

"Díky kurzu jsem se dozvěděla, jak komunikovat s dětmi ohledně zdravého jídla a spoustu dalších informací. Zaujala mě hlavně zásaditost potravin, konkrétní recepty, způsob zavádění zdravých potravin do jídelníčku, velmi zajímavé a hodnotné informace, doplněné rozhovory.

Udělala jsem si přehled a nemusím na sebe ani děti tlačit, bude to postupný proces.

Oceňuji, že jsem si pak mohla vše pustit ze záznamu, když jsem nestíhala.

Ludmila je velmi milá kurz s ní doporučuji."

"Bezva kurz, plný zajímavých informací, tipů a rad.

Co mě zaujalo nejvíce? Rozhovor s expertkami, Marie Helen, péče o detoxikační soustavu, že je třeba opatrně s jídlem u dětí, aby ho neměly spojené se stresem a spousta dalšího. Vše po krůčcích a srozumitelně. Odnesla jsem si u kurzu další uvědomění, jak je strava důležitá.

Určitě kurz doporučuji. Je tam fakt spousta zajímavých informací a že to zdravé stravování jde vlastně dělat jednoduše.

Děkuji za super kurz, zodpovídání dotazů, i minikurz, to mě potěšilo :)"

"V kurzu jsem se dozvěděla, jak tu pestrou stravu děti citlivě naučit jíst. Ludmila má láskyplný ale důsledný a pevný přístup, kombinuje vědomosti a hravost.

Kurz mi připomněl mi, jakou jsem měla dříve ideu, povzbudil mě nevzdávat to. Upozornil mě, že chceme dát u jídla emoce stranou. Nedělat z toho stres.

Kurz doporučuji, protože je velmi dobrý.

Díky ;)"

"Kurz Jídlo hravě a zdravě je perfektní kurz, který mi napomáhá k tomu, aby moje děti jedly zdravě a s chutí. Je nabitý podpůrným materiálem nejrůznějšího druhu (obsahuje skvělé recepty, zajímavé rozhovory s odborníky, odkazy na články, spoustu inspirace, jak zábavnou formou dětem jídlo zatraktivnit, praktické tipy, co dělat a čeho se vyvarovat, ...). Moc se mi líbilo rozdělení na informativní videa, rozhovory a zábavné aktivity. Vše je velmi přehledně zpracované a materiály i po ukončení kurzu dostupné. Kurz byl opravdu velmi přínosný. Lektorka téma jídla u dětí pojala komplexně a nabídla nám opravdu pestrou škálu materiálů. Velmi hodnotné byly rovněž i příklady z vlastní praxe ve školce. Myslím, že je kurz velmi přínosný pro každého rodiče. 

Mockrát za kurz děkuji, byl velmi inspirativní. Navíc působíte velmi mile a pozitivně, tak se na videa i příjemně koukalo. :-)"

bottom of page