1173574659810037
 

Autorka Ludmila Bakonyi Selingerová

Psaní a vymýšlení příběhů mě bavilo od dětství. Začala jsem s ním dokonce v předškolním věku. Někdo chtěl být popelářem, jiný doktorem a já jsem si přála koupit chajdu u řeky, natáhnout si u ní síťovku mezi stromy a být spisovatelka...

 

 

Přiznejme si, byl to odvážný sen a po základní škole jsem raději nastoupila na pedagogickou dráhu, coby střízlivější cestu. Pracovala jsem jako asistentka u hendikepovaných klientů a jako učitelka v mateřské škole. Fantazie mi ale pořád nedala spát a proto s dětmi jsem tvořila světy s dinosaury, pralesy a indiány. Vymýšlela senzační besídky, pohádky a písničky, spolupracovala s neziskovými organizacemi na projektech pro děti.

Odtud byl už jen krůček k tvorbě pohádek a vydávání knížek, kde se mi krásně propojila pedagogika, láska k přírodě a k pohádkám. Své bohaté zkušenosti z pedagogiky rovněž zúročuji ve článcích a kurzech pro rodiče s dětmi. 

 

Nechat příběhy jen na papíře by byla veliká škoda. Proto jsme založili soubor Divadlo Pampeliška, pro který tvořím podle mých pohádek hry a zábavně trhlým způsobem šíříme osvětu k tématům jako je problematika sucha nebo ekologie.

Po deseti letech zkušeností s vydáváním nazrál čas předávat zkušenosti dál, proto pořádám Autorské konzultace, kurzy a webináře, kde pomáhám autorům s dokončením a úspěšnou realizací jejich díla.

Mým posláním je vnášet hravost a lehkost i tam, kde jsou starosti a ukazovat, že s každým tématem se dá pracovat kreativně a pomocí prožitků.

Braník sobě.jpg

A kdo se mnou hraje v Divadle Pampeliška?

Dorotka Sedláčková: Divadelnice a autorka písniček, speciální pedagog, organizátorka beneficí a citlivá duše. Zajímá se o problematiku menšin, miluje cestování, kulturu a s láskou se popere za všechny znevýhodněné a slabší. Naplňuje jí rozdávání veselé nálady a smysluplné projekty.

DSC_8892.jpg