1173574659810037
top of page
Tajemství pohádek.png

Srdečně zvu na webinář tajemství pohádek s výtvarnou dílnou, kde si objasníme úlohu pohádek ve vývoji a životě dětí.

 • Chcete nahlédnout do dětského světa? 

 • Porozumět tomu co se v dětech odehrává? 

 • Zjistit, jak je správně podpořit a co ke svému zdravému vývoji potřebují?

 • Zajímá vás, co se skrývá v pohádkách za poselství?

 • Jakou roli hrají při vytváření vztahu ke světu u dětí?

 

Právě pro vás jsem vytvořila webinář, kde na vás čeká spousta zajímavostí z historie, mytologie, psychologie, neurologie a pedagogiky. 

 

Otevře vám úplně nový pohled na pohádky a z pouhé zábavy se rázem stane mocný nástroj, který oceníte ve výchově, ale i v pochopení sami sebe a společnosti.

A co si na webináři povíme?

 • Historie a ústní tradice: Jak vůbec pohádky a vznikly a proměňovaly se v průběhu historie?

 • Úloha pohádek ve společnosti: Co pro společnost pohádky znamenaly dříve a co dnes?

 • Co pro děti znamenají pohádky? Jaký je dětský svět a proč jsou právě pohádky tím nejlepším průvodcem?

 • Jaké pohádky jsou pro děti nejlepší a co všechno si z nich odnášejí?

 • Setkání se zlem: Je to v pořádku? Jak ke zlu ve výchově přistupovat?

 • Proč je důležité vyprávění a čtení? Jak se liší od poslechu nahrávek, nebo sledování TV?

 • Symbolika postav: Co se skrývá za známými postavami? 

 • Vzorce z pohádek, kterými se řídíme i my dospělí.

 • Na výtvarné dílně se potom sami vydáte do světa kouzel a fantazie!

Pohádky jsou velmi často brané jako naivní zábava. Povrchní příběhy k zabavení dětí, něco, z čeho jednou "vyrosteme". Pohádkám se přece nedá věřit, jsou plné oblud, kouzel a navíc všechno vždycky končí dobře.

To je ovšem chyba. Pohádky jsou mistrná díla, která mají smysl v každém detailu. Není to pouhé fantazírování. Je to spleť signálů, obrazů, symbolů a informací, jenž se vytvářela stovky a tisíce let a dává nám jedinečnou možnost seznámit se s velikými životními moudry s lehkostí , přirozeností a láskou. Pohádky mají v dětském životě spoustu důležitých funkcí, jako je poznávací, výchovná, vzdělávací a terapeutická. 

Pro nás jako rodiče a pedagogy je zásadní tuto hloubku pochopit, umět s ní pracovat, navázat díky tomu s dětmi hlubší porozumění, být účastní jejich vnitřnímu prožívání a podporovat zdravý vývoj.

Jak jsem vůbec k tématu přišla?

Pohádky mě fascinovaly odjakživa. Dlouho jsem do toho snového světa utíkala i jako dospělá a užívala si odpočinek, úlevu a fantazii, které mi pohádky skýtaly. Proto jsem také začala psát knížky pro děti. Byl to pro mě obrovský relax a vypsala jsem se z toho, co mě trápilo, nebo co bych jako pedagog chtěla dětem říct.

Postupem času jsem ale přicházela na rovinu pod povrchem, spojitosti s filosofií a mytologií. Objevovala jsem hlubší souvislosti a téma mě nadchlo úplně z jiného úhlu.

 

Pohádky totiž nejsou jen odpočinkové vyprávění. Je to ten nejkrásnější způsob komunikace, dědictví poznání a objevování života. Jemně, šetrně a kouzelně nás dovedou do světa dospělosti, ale nikdy na ně nezapomeneme. Navždycky nám zůstane kousek dušičky pro pohádky otevřený. Nejsou snad filmy a knihy jen pokračování motivů z pohádek pro dospělé?

Znát tajemství pohádek, znamená porozumět našim dětem, jejich potřebám a mít v ruce způsob, jak si s nimi budovat důvěru a mít pro ně vždy připravenou oporu a pomoc v té nejlaskavější podobě.

untitled-4856bw.jpg

Kdo Vám bude o pohádkách povídat?

 

Jmenuji se Ludmila Bakonyi Selingerová a jsem autorka šesti dětských pohádkových knížek, předškolní pedagog s desetiletou praxí, divadelnice, lektorka a maminka. Jsem celoživotní milovnicí knih a pohádek, které stejně tak ráda čtu, jako tvořím.

Pomocí pohádek pracuji i se závažnějšími tématy, jako je problematika odpadů, nebo ochrana přírody. Každoročně jsem se v MŠ účastnila projektu Celé Česko čte dětem a s programem na podporu čtenářské gramotnosti s Divadlem Pampeliška objíždím školky a školy, kde pořádám autorská čtení s návaznými aktivitami. Pohádky pokládám za úžasný výchovný prostředek, díky kterému nemusíme děti mentorovat, ale naopak je učit přirozeně a zábavně.

Výtvarná laboratoř:

Jsme 2 mámy, které rády sledují, jak si děti užívají RADOST při tvoření a OBJEVOVÁNÍ něčeho nového. A tak jsme se daly dohromady a vytvořily Výtvarnou laboratoř.

Kdo je kdo?
BLANKA - vymýšlím všechny ty nápady, tipy, výzvy, lekce... a potkáte se se mnou na online výtvarných lekcích.

MARIE - pečuju o to, aby se všechny nápady od Blanky dostaly přímo k vám... a potkáte se se mnou v příspěvcích, komentářích, e-mailech a zprávách.

VÝTVARNOU LABORATOŘ jsme vytvořily proto, abychom se mohli společně inspirovat a přinášet dětem nové zážitky z tvoření

Laboratoř.png

Cena je 490 korun

bottom of page