Srdečně zvu na webinář tajemství pohádek s výtvarnou dílnou, kde si objasníme úlohu pohádek ve vývoji a životě dětí.

9.8.     18:00

Pro registrované bude k dispozici záznam

Co se skrývá v pohádkách za poselství? Jakou roli hrají při vytváření vztahu ke světu u dětí? Mohou něco přinést i nám, rodičům?

Pohádky mě fascinovaly odjakživa. Dlouho jsem do toho snového světa utíkala i jako dospělá a užívala si odpočinek, úlevu a fantazii, které mi pohádky skýtaly. Proto jsem také začala psát knížky pro děti. Byl to pro mě obrovský relax a vypsala jsem se z toho, co mě trápilo, nebo co bych jako pedagog chtěla dětem říct.

Postupem času jsem ale přicházela na rovinu pod povrchem, spojitosti s filosofií a mytologií. Objevovala jsem hlubší souvislosti a téma mě nadchlo úplně z jiného úhlu.

 

Pohádky totiž nejsou jen odpočinkové vyprávění. Je to ten nejkrásnější způsob komunikace, dědictví poznání a objevování života. Jemně, šetrně a kouzelně nás dovedou do světa dospělosti, ale nikdy na ně nezapomeneme. Navždycky nám zůstane kousek dušičky pro pohádky otevřený. Nejsou snad filmy a knihy jen pokračování motivů z pohádek pro dospělé?

Znát tajemství pohádek, znamená porozumět našim dětem, jejich potřebám a mít v ruce způsob, jak si s nimi budovat důvěru a mít pro ně vždy připravenou oporu a pomoc v té nejlaskavější podobě.

A co si na webináři povíme?

  • Historie a ústní tradice: Jak vůbec pohádky a vznikly a proměňovaly se v průběhu historie?

  • Úloha pohádek ve společnosti: Co pro společnost pohádky znamenaly dříve a co dnes?

  • Co pro děti znamenají pohádky? Jaký je dětský svět a proč jsou právě pohádky tím nejlepším průvodcem?

  • Jaké pohádky jsou pro děti nejlepší a co všechno si z nich odnášejí?

  • Setkání se zlem: Je to v pořádku? Jak ke zlu ve výchově přistupovat?

  • Proč je důležité vyprávění a čtení? Jak se liší od poslechu nahrávek, nebo sledování TV?

  • Symbolika postav: Co se skrývá za známými postavami? 

  • Vzorce z pohádek, kterými se řídíme i my dospělí.

  • Na výtvarné dílně se potom sami vydáte do světa kouzel a fantazie!

untitled-4856bw.jpg

Kdo Vám bude o pohádkách povídat?

 

Jmenuji se Ludmila Bakonyi Selingerová a jsem autorka šesti dětských pohádkových knížek, předškolní pedagog s desetiletou praxí, divadelnice, lektorka a maminka. Jsem celoživotní milovnicí knih a pohádek, které stejně tak ráda čtu, jako tvořím.

Pomocí pohádek pracuji i se závažnějšími tématy, jako je problematika odpadů, nebo ochrana přírody. Každoročně jsem se v MŠ účastnila projektu Celé Česko čte dětem a s programem na podporu čtenářské gramotnosti s Divadlem Pampeliška objíždím školky a školy, kde pořádám autorská čtení s návaznými aktivitami. Pohádky pokládám za úžasný výchovný prostředek, díky kterému nemusíme děti mentorovat, ale naopak je učit přirozeně a zábavně.

Výtvarná laboratoř:

Jsme 2 mámy, které rády sledují, jak si děti užívají RADOST při tvoření a OBJEVOVÁNÍ něčeho nového. A tak jsme se daly dohromady a vytvořily Výtvarnou laboratoř.

Kdo je kdo?
BLANKA - vymýšlím všechny ty nápady, tipy, výzvy, lekce... a potkáte se se mnou na online výtvarných lekcích.

MARIE - pečuju o to, aby se všechny nápady od Blanky dostaly přímo k vám... a potkáte se se mnou v příspěvcích, komentářích, e-mailech a zprávách.

VÝTVARNOU LABORATOŘ jsme vytvořily proto, abychom se mohli společně inspirovat a přinášet dětem nové zážitky z tvoření

Laboratoř.png

Tento úžasný webinář s výtvarnou dílnou je nyní v předprodeji za 350 kč, pouze do 31.7.!

Plná cena bude 490 kč.