1173574659810037
top of page
Vyhledat

5 Důvodů, proč nejsou pohádky jen pro děti

Aktualizováno: 30. 5. 20211) Pohádky jsou záznamem zkušeností našich předků

Jejich prostřednictvím se můžeme symbolicky seznamovat s tisíciletou lidskou zkušeností, je v nich zaznamenáno vše, co se kdy stalo, co lidi pokládali za dobré a důležité. Jsme tak ve spojení se samotnými kořeny lidství, které se s námi vinou už od počátku paměti.

2) Ukazují dočasnost zla


Pohádky jsou velmi podpůrné v tom, že ukazují dočasnost zla. V životě můžeme často mít pocit, že je zlo všudypřítomné a nepřekonatelné, je to ovšem jen iluze pocházející z pasivního postoje. Pohádky nám poskytují velmi silné sdělení, že se zlem je třeba bojovat, nesmířit se s ním a že pravda a spravedlnost jsou trvalé hodnoty, které mají šanci zvítězit a udělají nám život lepším.

3) Dávají nám naději na překonání překážek


Příběhy a pohádky nám nabízejí negativní zkušenosti ve vzrušujícím a atraktivním balení. Je důležité se smířit s tím, že život nám klade překážky, které jsou těžké a že se někdy můžeme cítit jako Jeníček s Mařenkou uprostřed lesa. Důležité je ale vědět, že z každé šlamastyky vede cesta a ta cesta z nás udělá silnější a celistvější osobnosti. Jak to bývá v pohádce? Hrdina projde mnoha zkouškami a ty ho učiní silnějšími. Připomíná vám to něco?

4) Probouzí kreativní myšlení, které podporuje inspiraci a tvůrčí zápal


Čtení fantastických příběhů a pohádek nám posouvá hranice vnímání možného a podporuje vznik našeho vlastního tvůrčího vzplanutí. Kreativní tvoření podporuje proces sebeurčení a je velmi účinným nástrojem při boji se stresem a prevence proti syndromu vyhoření. Není úlevné alespoň na chvíli odhodit kritický pohled dospělého člověka a ponořit se do čarovného světa představivosti?

5) Čtení je potrava pro ducha i psychiku


Čtení obecně stejně jako jiné formy umění je nezbytná potrava pro ducha a psychiku. Prohlubuje naši koncentraci, rozšiřuje slovní zásobu a všeobecný rozhled a podporuje aktivitu mozku a nervové soustavy. Vnímání krásy prohlubuje naše prožitky, pocit štěstí a životní radosti. Povznáší náš všední život na vyšší úroveň a poskytuje nám mimořádné zážitky aniž bychom museli vylézt z postele. Snít je zkrátka zdravé a dobré!Pojďte se naučit vyprávět!


Srdečně zvu na autorský příběhový workshop plný zajímavých informací a tvůrčí zábavy. Umět poutavě zpracovat příběhy, které jsme prožili, je zásadní v mnoha oblastech. Ať už chcete zaujmout čtenáře, zákazníky, redaktory, nebo vedení v novém zaměstnání.

Pojďme se zahloubat do vlastních příběhů a utkat z nich text, kterému nikdo neodolá.


Kdo vypráví příběhy, ten vlastní svět!
234 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page