1173574659810037
top of page
Vyhledat

Recenze: Kam se ztratila zvířátka

Aktualizováno: 27. 2. 2021

Dnes mám pro Vás recenzi knihy: Kam se ztratila zvířátka, najdi sovu a její kamarády od nakladatelství Albatros. Knížku jsem koupila 3. leté dcerce pod stromeček, protože je vášnivá posluchačka a miluje knihy ve všech podobách. Já zase miluji přírodu ve všech podobách a ráda jako učitelka a autorka knih pro děti vyhledávám kreativní a nápadité publikace.


Patálie vybírání knih pro malé děti


Pro tříleté špunty to ovšem není tak jednoduché a často jsme jako rodiče odkázáni na lidová říkadla, která mi i přes svou nadčasovost už mírně řečeno lezou krkem. Jedeme je už dva roky v kuse. Snažím se proto lovit kusy, které by dcerka pochopila, měla z nich radost a byly příjemné i pro mě. Tyto knihy by měly splňovat hlavní zásady:

  • Dítě se z nich učí nové vědomosti, obraty a texty

  • Chápe co se v nich odehrává

  • Kniha je pro ně zajímavá po vizuální stránce

  • Je bitelnějšího charakteru


Přiznejme si na rovinu, vidět špuntům v tomto věku do hlavy a odhadnout co je zrovna chytne, je jako věštit z křišťálové koule. Přesto jsem se tentokrát rozhodla opustit jistotu klasických pohádek a knížek typu U nás na dvorečku a vydala jsem se vstříc neznámým dálkám. A to doslova.


Překvapení


Reakce Matildy mě moc potěšila. Knížka se u nás stala hitem, čteme ji 3x denně a ani mě ještě neomrzela. Hned Vám prozradím tu důmyslnou kombinaci prvků, jimiž si nás získala!Knížka je o maskování zvířat v přírodě. Téma se zdá být pro malého posluchače náročné, ilustrace jsou však krásně provedené a spoléhala jsem na interaktivní prvky. Mé očekávání bylo velmi rychle převýšeno. Nejen, že Matilda rozumí o čem kniha je, ale opravdu se do ní zamilovala.


V knize je popsáno několik zvířat a jejich zvyky. Jazyk je jednoduchý a zábavný, protkaný slovy, na které děti reagují a text oživují.


Je tam dostatek vtipu a líbí se mi, že se tvůrcům povedlo přiblížit poznání z přírody běžnému dětskému životu. Například lenochod sedící na nočníku, u nás opravdu boduje!


Například lenochod sedící na nočníku, u nás opravdu boduje!

Na obrázcích je pořád co objevovat a hledat. V úvodu a závěru knihy, jsou i vyloženě hledací obrázky, což je obrovská zábava.


A to nejlepší nakonec, každé zvířátko je v odkrývacím okénku, takže se dá dokola schovávat a zase objevovat.


Zoologické znalosti jsou třešinka na dortu, za kterou děkuji. Je to jasný důkaz toho, že se mohou děti vzdělávat o přírodě na vysoké úrovni již od brzkého věku a že se každá látka dá pojmout a zpracovat skvěle.

Doporučuji pro děti od 2-4 let, tuším že se s ní ještě nějakou dobu budeme dobře bavit, než poputuje o dům dál! Další recenze a články najdete na našem Blogu.

248 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page