1173574659810037
top of page
Autorské knihy
untitled-4819.jpg

Jsem nefalšovaným milovníkem pohádek a fantazie. Výsledkem je již deset titulů pro děti.

 

Do knih vždy vkládám přidanou hodnotu, aby se kromě zábavy děti i něco dozvěděly, samy vyzkoušely a vypozorovaly.

 

Věřím, že pohádky jsou ta nejlepší forma, jak dětem představit svět a hodnoty, které mohou v životě následovat. 

 

Pojďme se společně zasnít a užít si trochu dětské radosti!

Edika- tvůrčí psaní.jpg

Tvůrčí psaní pro děti: Děti jsou úžasné pro svojí fantazii a otevřenou mysl. Umí vykouzlit z obyčejných předmětů a situací obdivuhodné historky a hry, které je doslova vtáhnou i na několik hodin. Ve vzdělávacím systému se bohužel s těmito schopnostmi moc nepracuje. Pro naše malé objevitele je to však nejpřirozenější způsob k uchopení světa. Práce s fantazií pro ně může být oporou v mnoha oblastech vyspívání a vzdělávání.
Právě na to jsme se zaměřili v nové knize o tvůrčím psaní, která dětem pomůže si zamilovat český jazyk, pozorovat a popisovat svět kolem sebe, pracovat s charaktery a emocemi, ale vezme je i na výlet do dávných časů, nebo dalekých krajů. Díky koncipování knihy mohou děti pracovat samostatně, nechybí však ani pasáže pro dospělé, které umožní integrovat techniky tvůrčího psaní do školní výuky či zájmové činnosti.

V druhém díle trilogie o dráčkovi Hugovi se opět podíváme do dračí pizzerie v pohádkových horách. Tentokrát se ale všechno pěkně zkomplikuje. Hugo chce za každou cenu objevit svoji dračí sílu a zkouší, co se dá. Jeho rodiče z toho radost nemají, protože v sázce je pověst jejich restaurace. Malý dráček nakonec vyrazí po stopách svého děda Šarkána na posvátnou dračí pouť, plnou nebezpečných úkolů. Podaří se mu je překonat a objevit tajný horský pramen? A dokáže tátovi, že už je také velký drak, kterého by měli občas poslouchat?

Příběh vhodný pro všechny malé hrdiny od 4 let. Pomůže jim překonávat vnitřní nejistotu, pěstovat sebedůvěru a najít své místo ve společnosti

Kdo zatočí s Naschválníkem: Honzík se po prázdninách vrací do školky. Ještě štěstí, že na něj ve třídě čeká stará parta kamarádů. A nová paní učitelka, která vypadá celkem fajn. A navíc má vysílačku. Tajnou. V kapse. Moment: vysílačku? No jistě! Paní učitelka je tajná agentka a k tomu možná i superhrdinka.

Ve školce se totiž objevil Naschválník. Škodolibé stvoření, které tropí naschvály a živí se špatnou náladou. Lepí žvýkačky na židle, přivolává na výletech déšť, cmrndá polévku z misky, rozvazuje tkaničky a dává červy do třešní. Je potřeba ho zastavit dřív, než bude pozdě. Začíná boj o to, kdo zatočí s Naschválníkem.

Jez jako kanec: Kniha Jez jako kanec dětem humorně a poutavě odhaluje důležité souvislosti a předává jim informace potřebné k tomu, aby chápaly, co je zdravá strava, proč ji naše tělo potřebuje a co se děje, když se o své tělo staráme, či nestaráme. Příběh kance Bódi vás provede tématy jako fungování trávení, ekologické zemědělství a sezónní stravování. Jeho dobrodružství ukáže, že všechno zlé je pro něco dobré a že lásku je důležité chovat nejen k druhým, ale i k sobě.

Kniha je vhodná pro všechny jedlíky předškolního i mladšího školního věku. Mimo pohádku obsahuje vtipné ilustrace, říkanky i písničky s notovými zápisy, akordy a vlastními QR kódy, abyste si nahrávku mohli pohodlně pustit i z internetu.

Co sežral žralok: Co sežral žralok je vtipná a hravá multimediální kniha s důležitým poselstvím. Tvoří ji humorný příběh o nenasytné parybě plný říkanek, písniček, nápaditých ilustrací v komiksovém stylu a hlavně poutavých informací doplněných o zajímavé úkoly a tipy.


Písničky jsou nejen ve formě notového zápisu s akordy, ale mají vlastní QR kódy, díky kterým si můžete jejich nahrávky pustit z internetu. Všem dětem předškolního a mladšího školního věku kromě zábavy osvětlí, jak zacházet s odpady a ještě lépe – jak a proč jim předcházet.

O nebi  a zemi aneb Meteorologické pohádky: Jak vlastně vzniká duha? Proč zapadá slunce? Jak drží mraky na obloze?... Také máte doma malého zvědavce, který rád zkoumá vše, co nás obklopuje? Otevřete knihu a vydejte se spolu až ke hvězdám. Kniha vypráví příběhy o nebeských tělesech a meteorologických jevech. Děti si hravou formou osvojí základní informace o jevech kolem sebe, zjistí mnoho zajímavostí a dostanou pobídku k vlastnímu pozorování a experimentům. Je určena všem nadšeným průzkumníkům předškolního a mladšího školního věku.

Kniha se prodává již ve druhém vydání.

Drabčíkova pouť: Drama o domácím hmyzu s atlasem (Dybbuk 2017).

Jak asi vypadá lidský život očima hmyzu? Vydejte se s Drabčíkem Rolandem na dobrodružnou pouť do hlubin tajemného domu. Společně objevíte hmyzí spolubydlící člověka a zavítáte i do skulin a škvírek kam naše oko nedohlédne. Hmyzí drama plné poezie a otázek o životě vám nabídne neotřelý pohled do zákoutí našich životů.

Pod vodní hladinou.jpg

Trilogie o zvířátkách: 

Pohádková trilogie s humorem popisuje zajímavosti o zvířatech z českého prostředí, jejich pohádkové příhody a poskytuje rovněž náměty na činnosti a atlas se skutečnou podobou zvířat.

V papírové podobě jsou tituly jsou již doprodány, je možno zakoupit e-knihy.

Momentálně nevedu e-shop, ale pokud si přejete knihu s autorským věnováním, napište mi a ráda vám ji pošlu. 

bottom of page