O mně

Ludmila Bakonyi Selingerová: Spisovatelka, autorka 14 knih pro děti, lektorka, dvojnásobná maminka a pedagog

Psaní a vymýšlení příběhů mě bavilo od dětství. Začala jsem s ním dokonce v předškolním věku. Někdo chtěl být popelářem, jiný doktorem a já jsem si přála koupit chajdu u řeky, natáhnout si u ní síťovku mezi stromy a v ní psát příběhy…


Přiznejme si, byl to odvážný sen, který se nezdál úplně reálný. Proto jsem raději zvolila pedagogickou dráhu, coby střízlivější cestu. Pracovala jsem jako asistentka u hendikepovaných klientů a potom deset let jako učitelka v mateřské škole.

Pedagogika naštěstí nenechala zajít mojí živelnou fantazii. Od tvoření projektů, scénářů, besídek a akcí pro veřejnost byl už potom jen krůček k tvorbě vlastních pohádek a vydávání knížek. Tady se mi krásně propojila pedagogika, láska k přírodě a k pohádkám.

Zatím jsem vydala dvanáct publikací pro děti a na další čtyři mám již podepsané smlouvy. Ke knihám jsem nahrála také dvě studiová alba pro děti, dostupné přes QR kódy na stránkách.

Následovalo založení souboru Divadlo Pampeliška, pro který jsem tvořila podle mých pohádek hry a zábavně trhlým způsobem jsme šířily po pražských zákoutích osvětu k tématům, jako je problematika sucha nebo ekologie.

Vystupovaly jsme v klubech, školkách, ale i na velkých festivalech, jako Svatováclavské slavnosti, Braník sobě, nebo Soundtrack. Dění posledních let a naše osobní změny však zapříčinily dlouhodobou divadelní pauzu. 

Protože ráda předávám zkušenosti dál, pořádám strategické konzultace pro autory, kde pomáhám začínajícím spisovatelům s dokončením a úspěšnou realizací jejich díla. Své bohaté zkušenosti z pedagogiky zase sdílím v článcích a kurzech pro rodiče s dětmi.

Lektoruji také semináře akreditované MŠMT a publikovala jsem kromě dětských časopisů Dráček, Raketa, Méďa Pusík a Sluníčko i na portálu RVP ve spolupráci s národním pedagogickým institutem.

Jsem zkrátka snílek a idealista s nekonečnou chutí si hrát a dělat ze světa lepší místo. Proto spolupracuji s neziskovkami, centry celoživotního vzdělávání, univerzitami, knihovnami, i vzdělávacími spolky. Spojení metodiky a zábavy může totiž pomoci každému tématu a to je moje silná stránka.

Po 33 letech života v mojí rodné Praze, jsme v roce 2020 přesídlili na usedlost v Pošumaví ze 17 století, kde jsem v zahradě a u kachlíkové pece zase o kousek blíž přírodě a světu pohádek, který je mi vlastní.

Na Prahu jsem ale nezanevřela, občas tam hrajeme vystoupení, ale hlavně tvoříme s mými sourozenci a hudebníky s The Mole's Wing Orchestra parádní hudbu pro děti, kterou najdete v mých knihách.


Fotogalerie

Vytvořte si webové stránky zdarma!