1173574659810037
 
bílá Země

Pohádková Lída 
Ludmila Bakonyi Selingerová

Psaní a vymýšlení příběhů mě bavilo od dětství. Začala jsem s ním dokonce v předškolním věku. Někdo chtěl být popelářem, jiný doktorem a já jsem si přála koupit chajdu u řeky, natáhnout si u ní síťovku mezi stromy a být spisovatelka...

DSC_8902.jpg
 

Přiznejme si, byl to odvážný sen a po základní škole jsem raději nastoupila na pedagogickou dráhu, coby střízlivější cestu. Pracovala jsem jako asistentka u hendikepovaných klientů a potom deset let jako učitelka v mateřské škole. Pedagogika naštěstí nenechala zajít mojí živelnou fantazii. Od tvoření projektů, scénářů, besídek a akcí pro veřejnost už jen krůček k tvorbě pohádek a vydávání knížek. Tady se mi krásně propojila pedagogika, láska k přírodě a k pohádkám. 

 

Jako další tah, bylo založení souboru Divadlo Pampeliška, pro který tvořím podle mých pohádek hry a zábavně trhlým způsobem šíříme osvětu k tématům jako je problematika sucha nebo ekologie.

Po deseti letech zkušeností s vydáváním nazrál čas předávat zkušenosti dál, proto pořádám Autorské konzultace, kde pomáhám autorům s dokončením a úspěšnou realizací jejich díla. Své bohaté zkušenosti z pedagogiky zase sdílím ve článcích a kurzech pro rodiče s dětmi. 

Jsem zkrátka snílek a idealista s nekonečnou chutí si hrát a dělat ze světa lepší místo. Proto spolupracuji s neziskovkami, centry celoživotního vzdělávání, univerzitami, knihovnami, i vzdělávacími spolky. Spojení metodiky a zábavy může totiž pomoci každému tématu a to je moje silná stránka. 

Po 33 letech života v mojí rodné Praze, jsme přesídlili na usedlost v Pošumaví ze 17 století, kde jsem v zahradě a u kachlíkové pece zase o kousek blíž přírodě a světu pohádek, který je mi vlastní. Na Prahu jsem ale nezanevřela, občas tam hrajeme vystoupení, ale hlavně tvoříme s mými sourozenci a hudebníky s The Mole's Wing Orchestra parádní hudbu pro děti, kterou najdete v mých knihách.