1173574659810037
top of page
bílá Země

Pohádková Lída 
Ludmila Bakonyi Selingerová

Autorka 10 knih pro děti a šéfredaktorka časopisu Méďa Pusík

Psaní a vymýšlení příběhů mě bavilo od dětství. Začala jsem s ním dokonce v předškolním věku. Někdo chtěl být popelářem, jiný doktorem a já jsem si přála koupit chajdu u řeky, natáhnout si u ní síťovku mezi stromy a v ní psát příběhy...

DSC_8902.jpg
O nás: About Us

Přiznejme si, byl to odvážný sen, který se nezdál úplně reálný. Proto jsem raději zvolila pedagogickou dráhu, coby střízlivější cestu. Pracovala jsem jako asistentka u hendikepovaných klientů a potom deset let jako učitelka v mateřské škole. Pedagogika naštěstí nenechala zajít mojí živelnou fantazii. Od tvoření projektů, scénářů, besídek a akcí pro veřejnost byl už potom jen krůček k tvorbě vlastních pohádek a vydávání knížek. Tady se mi krásně propojila pedagogika, láska k přírodě a k pohádkám. Zatím jsem vydala deset publikací pro děti a na další čtyři mám již podepsané smlouvy.

 

Následovalo založení souboru Divadlo Pampeliška, pro který jsem tvořila podle mých pohádek hry a zábavně trhlým způsobem jsme šířily po pražských zákoutích osvětu k tématům, jako je problematika sucha nebo ekologie. Vystupovaly jsme v klubech, školkách, ale i na velkých festivalech, jako Svatováclavské slavnosti, Braník sobě, nebo Soundtrack. Dění posledních let a naše osobní změny však zapříčinily dlouhodobou divadelní pauzu. 

Protože ráda předávám zkušenosti dál, pořádám strategické konzultace pro autory, kde pomáhám začínajícím spisovatelům s dokončením a úspěšnou realizací jejich díla. Své bohaté zkušenosti z pedagogiky zase sdílím v článcích a kurzech pro rodiče s dětmi. Lektoruji také semináře akreditované MŠMT a publikovala jsem kromě dětských časopisů Dráček, Raketa a Sluníčko i na portálu RVP ve spolupráci s národním pedagogickým institutem.

Jsem zkrátka snílek a idealista s nekonečnou chutí si hrát a dělat ze světa lepší místo. Proto spolupracuji s neziskovkami, centry celoživotního vzdělávání, univerzitami, knihovnami, i vzdělávacími spolky. Spojení metodiky a zábavy může totiž pomoci každému tématu a to je moje silná stránka. 

Po 33 letech života v mojí rodné Praze, jsme v roce 2020 přesídlili na usedlost v Pošumaví ze 17 století, kde jsem v zahradě a u kachlíkové pece zase o kousek blíž přírodě a světu pohádek, který je mi vlastní. Na Prahu jsem ale nezanevřela, občas tam hrajeme vystoupení, ale hlavně tvoříme s mými sourozenci a hudebníky s The Mole's Wing Orchestra parádní hudbu pro děti, kterou najdete v mých knihách.

bottom of page