1173574659810037
 
Strategické konzultace pro autory 
Autorské konzultace (1).png

Chystáte rukopis, e-book, nebo doprovodné texty ke svému dílu a potřebujete poradit s dalšími kroky? Jako zkušená spisovatelka a lektorka pro autory Vám moc ráda pomůžu najít tu nejlepší cestu k realizaci Vašeho projektu. 

 • Máte spoustu nápadů a nedaří se Vám je přenést na papír? 

 • Chcete poradit se vznikajícím dílem, abyste knihu dotáhli k dokonalosti? Můžeme probrat spoustu vychytávek, učesat stylistiku, nebo najít ten správný smět a nápad.

 • Potřebujete podporu a inspiraci ohledně anotace a názvu knihy?

 • Plánujete oslovit nakladatelství a nevíte jak postupovat a co očekávat?

 • Uvažujete o crowdfundingové sbírce, ale uvítali byste tipy jak na to, aby byla úspěšná?

 • Chcete probrat, jak probíhá spolupráce s knižními profesemi?

 • Co obnáší vydání knihy při samonákladu?

 • Rádi byste s knihou po vydání návazně pracovali, aby "nezapadla" mezi ostatními tituly?

 • Chcete se naučit, jak se prezentovat na sítích?

 • Rádi byste se dostali do médií a naučili se, jak si získat recenze?

S tím vším a mnohým dalším Vám mohu pomoci!

 

 1. Pobavíme se jak vizi učesat a dát Vaše dílo dohromady.

 2. Seznámím Vás se všemi způsoby, kterými lze nyní vydat knihu, včetně nakladatelů, samovydání a knižních platforem.

 3. Můžeme probrat spoustu vychytávek, učesat stylistiku a dát Vašim nápadům nový rozměr.

 4. Vytvoříme atraktivní texty k prezentaci knihy, vybereme vhodné nakladatele a dáme dohromady seriózní nabídku pro redaktory.

 5. Naplánujeme skvělou crowdfundingovou kampaň která Vám zajistí prostředky i první fanoušky. Připravíte se na celý proces vydávání, ať je to jakoukoliv cestou.

 6. Naučíte se budovat autorskou platformu, díky které nebudete muset začínat pořád od nuly, ale Váš dosah a obecenstvo stále poroste. 

 

Společně můžeme dostat Vaši knihu z počítače až do polic knihkupectví! 

 

John Ruskin napsal, že knihy jsou lidem tím, čím perutě ptákům. A to přece čtenářům chceme dopřát! Ten správný čas je právě teď.

Černý inkoust Drops
DSC_3940.jpg

O mně

VIP Konzultace

Maximální péče se vším všudy.

Express konzultace

Rychlé řešení bez průtahů.

Co vás na konzultacích čeká?

VIP Konzultace

Pokud chcete z konzultace vytěžit maximum a vybrousit své dílo k dokonalosti, potom je pro Vás VIP Konzultace to pravé. Co nabízím?

 • Posouzení ukázky textu (5 normostran dle libovolného výběru).  Mohu Vám poradit s úvodem, závěrem, stylistikou a nápady kam lze rukopis ještě posunout.

 • 45 minut online konzultace přes videohovor, na který si dopředu nastuduji informace o Vašem projektu, abychom šli rovnou k věci a využili společný čas na maximum.

 • Konzultaci si můžete rozdělit do dvou částí v limitu 30 dnů. Hodí se to zejména k zapracování nových informací a technickém postupu s možností opětovného zhodnocení.

 • Závěrečné shrnutí a doporučení dalších praktických kroků a informací, které povedou k úspěchu Vašeho projektu. Výstup zašlu v elektronické podobě na email do 7 dnů po konzultaci.

Cena za konzultaci je 2000 korun

Express Konzultace

Pokud potřebujete řešení rychle a bez zbytečných průtahů, pak je express konzultace právě pro Vás. Během 30 minut videohovoru Vám poradím vše, co potřebujete vědět ve Vaší aktuální situaci a vytyčíme akční kroky, které můžete rovnou realizovat.

Cena za konzultaci je 750 korun+ reference

akvarel Stain
akvarel Stain

Reference:

"Před chvílí jsem měla svou první konzultaci s Pohádkovou Lídou, která předčila moje očekávání. Lída je velmi empatická, kreativní a "out of the box" a přitom velmi praktická a profesionální. Za 30min mi poradila s příběhem mé knížky pro děti, s jejími detaily, s její techickou stránkou, se strategií oslovení vydavatelství i celým procesem vydání knihy. Takže pokud potřebujete radu v kreativní oblasti (Lída je velmi renesanční osoba), neváhejte a obraťte se na ni. Já to určitě ještě udělám"

M.Š.

"Nedávná konzultace byla přínosná. Vše mi paní Ludmila vysvětlila a pomohla mi utřídit myšlenky, kterou cestou se vydat, abych napsala knihu. Takovou, která vykouzlí úsměv ve tváři čtenáře a jiskru ve vašich očích, když se Vám plní váš sen🖋️🙂🍀 Konzultaci s paní Ludmilou doporučuji, pomohla mi a určitě nezůstane jen u jedné."

T.G.

"Dát si konzultaci s Ludmilou je jako vyrazit na kafe s neskutečně sympatickou osobu. Užila jsem si to velmi (i když to bylo online a kafe jsem si musela uvařit a naservírovat sama) a navíc jsem dostala objemný balík dobrých připomínek, trefných pointů a mnohaletých zkušeností. Zpětná vazba jako bonus se hodí vždycky, co si budem povídat. Odcházím s vytříbenějšími prodejními texty a jasnější vizí, co dál. Bylo to skvělé. Vřele doporučuji "

K.Š.

"Lídu jsem oslovila kvůli sepsání anotace. Nakonec jsme se k ní nedostaly. Proč? Odhalila bordel v mých myšlenkách o románu samotném. Kromě nečekaného kýble chvály jsem dostala hodně cenných rad, díky kterým jsem román upravila. A anotace se nakonec vyloupla sama. Získala jsem od ní trochu sebevědomí, že není chybou chtít tu knížku vydat. A díky přesným editorským radám a tipům bude lepší, než by byla, kdybych Lídu neoslovila."

V.A.

"Lída Bakonyi Selingerová radí autorům, jak dostat knihy z fáze nápadu/rukopisu až na pulty knihkupců. Sama už má na kontě 6 titulů, takže ví, o čem mluví. Během online konzultace dostanete feedback ke svému textu, naučíte se, jak vyjednávat z vydavateli, a dozvíte se řadu podpultových špeků z knižního byznysu. Takže pokud vám v šuplíku hnije rukopis nového Harryho Pottera nebo mrazivého thrilleru, doporučuju vyzkoušet Lídinu autorskou konzultaci."

P.Š.

"S Ľudmilou som konzultovala viackrát a vždy som v jej radách našla kopu AHA momentov, ktoré som pochopila. Jej výklad je jasný a presný. Ďakujem určite sa na teba obrátim vždy, keď sa nebudem vedieť pohnúť ďalej."

N.P.

"To si tak namyslíte, že chcete vydat texty a půl roku bloumáte v myšlenkách, jak to udělat. A pak! Pak zahlédnete promo od Lídy a objednáte se... Bože, proč jsem to neudělala už dávno? Během půl hodiny jsem, krom opravdu velké a upřímné podpory, dostala i jasný nástřel toho, čím začít, jak ty kroky mají vypadat a ještě mě odkázala do skupiny, kde měla tematický týden, abych získala další konkrétní tipy a podrobnosti. Lído, moc díky, tohle jsem přesně potřebovala. Někoho, kdo má jasno a zkušenosti a jednoduše mě navede. Těším se na pokračování!"

S.O.

"30 minut?

Jen 30 minut?

Takhle nadupaných 30 minut jsem zažila málokdy.

S Ludmilou jsem probírala námět na pohádku, která je zatím ve fázi vyprávětelného příběhu, ale k psané literatuře má hodně daleko.

Co jsem si z té půlhodiny odnesla?

Má námět šanci? 

Jakou strukturu si zvolit? 

Jak postupovat při samotném psaní? 

Co dělat, až bude napsáno? 

Dodání odvahy.

Kopec praktických rad a zkušeností, které jsou k nezaplacení.

Teď už je to na mně. Tak já jdu sednout a psát. A až se někde zaseknu, už vím, kdo mi pomůže."

K.S.

Rychlokonzultace s Lídou byla příjemně a efektivně stráveným časem. Vyklopila jsem na ni změť otázek, co se mi honí v hlavě a ona se nelekla. Naopak, pomohla mi to rozmotat a učesat a nasměrovat mě na další možné kroky. Pokud se zase začnu ztrácet, tak se určitě ozvu.
Eliška

Tento měsíc jsem po nutném odležení znovu pročistila svou prozaickou knihu Ostrov a začala řešit, jak uchopit její vydání a následnou distribuci.

Už kdysi jsem na sociálních sítích zahlédla, že Lída je v tomto oboru kovaná a tak jsem neváhala a oslovila jí, zda by mi mohla zodpovědět základní otázky. Termín pro konzultaci jsme doladily v nejbližším možném čase a bylo to SKVĚLÉ.

V uvolněné atmosféře a „bez obalu a na férovku“ jsem dostala odpovědi na všechny své otázky.

Nejvíce si vážím, že se mnou jednala opravdu otevřeně a bylo vidět dlouhodobé zkušenosti, které za svou spisovatelskou dráhu nasbírala. Jako bonus jsem dostala pozvánku k jejímu živému vysílání ve facebookové skupině Tvůrčí psaní v obýváku a na připravovaný webinář ke crowfundingu. Nesmírně se těším a již teď mi v hlavě běží otázky, na které se budu chtít ještě zeptat. Půl hodiny je opravdu minimum. Dokážu si představit, že bychom mohly mluvit třeba celý večer. Díky Lído!

M.B.L

Chtěla bych poděkovat za konzultaci, která mi přinesla několik AHA momentů, zajímavé postřehy a také nasměrování. Konzultace splnila má očekávání a jsem ráda, že jsem se Vás odhodlala kontaktovat. V neposlední řadě chci moc poděkovat za vstřícnost a ochotu zvládnout konzultaci i za ztížených podmínek na mé straně. Díky.

K.L.