1173574659810037
top of page
konzultace nová (1).png

Máte spoustu nápadů, baví vás psaní, ale máte obavy z realizace své knihy?

Nevíte, jaké udělat další kroky? Nemusíte na to být sami.

Ráda vám poskytnu své desetileté zkušenosti z psaní a vydávání knih.

Společně dostaneme vaši knihu z počítače až na police knihkupectví. 

Vyberte si ze dvou variant konzultace, která je pro vás nejlepší. VIP s přípravou, dotazníkem a hodnocením textu, nebo rychlá express konzultace.

Info: Z důvodu mateřských povinností jsem omezila činnost na minimum. Pokud ale potřebujete pomoradit a pomoci, napište mi a na termínu se domluvíme podle možností. 

 • Strategie od prvního kroku a nápadu:

Proč je dobré se strategicky dívat na knihu již od prvního nápadu? Víte potom, kam směřujete, jestli bude po vaší knize na trhu poptávka, jak to udělat, aby byla zajímavá pro nakladatele a hlavně se při procesu psaní neztratíte ve vlastních myšlenkách, ale půjdete na jistotu.

Můžeme probrat spoustu vychytávek, učesat stylistiku a najít ten správný směr a nápad. Pobavíme se, jak vizi uchopit a dát vaše dílo dohromady. Posoudím potenciál vašeho nápadu a pomůžu vám vytáhnout na světlo vaše silné stránky, abyste z něj vytěžili maximum.

 • Strategie u vydání knihy:

Napsat knihu je jedna věc, ale upoutat nakladatele, nebo zvolit některou z alternativních forem vydávání tak, abyste na tom neprodělali kalhoty a nevydali nedodělek, to už je jiná káva. Je potřeba vědět, jak to chodí, umět napsat poutavou anotaci, nabídku do nakladatelství, zrevidovat název knihy, udělat si opravdu dobrý plán. Tohle můžete zvládnout dvěma způsoby. Metodou pokusu a omylu, kdy po několika letech klopýtání pochopíte, jak to má být, nebo přijetím pomoci od někoho, kdo si tím už prošel a ví co a jak. 

Pomůžu vám vybrat nakladatele, zformulovat texty a nabídku, řeknu vám, co očekávat a co je fér. Pomůžu vám, abyste se vyvarovali začátečnických chyb a abyste ze své knihy dostali maximum. Sama jsem si prošla samonákladem, spoluprací s 9 nakladateli, i 4 crowdfundingovými kampaněmi a na základě osobních zkušeností vás seznámím se všemi způsoby, kterými lze nyní vydat knihu. Pobavíme se o tom, co která cesta obnáší a vybereme tu pravou přesně pro vás. 

 • Strategie plánování crowdfundingové kampaně:

Veřejné finanční sbírky mají svoje zákonitosti a nebýt na ně připraven se vám může krutě vymstít. Je to několikatýdenní plné nasazení a kdo nemá nabito, ten prostředky zkrátka nevybere. Velkou pomocí vám rozhodně nebudou ani platformy, na kterých sbírky probíhají. Vše leží na autorovi a jeho přípravě. Crowdfunding má ale i spoustu pozitivních stránek. Nemusíte platit samonáklad z vlastní kapsy a máte možnost dost výrazně o svém projektu dát vědět světu hned při jeho vzniku a vytvořit si na sítích fanouškovskou základnu.

Společně naplánujeme crowdfundingovou kampaň, která bude zábavná, originální, autentická a lidi bude bavit natolik, že vám zajistí prostředky i fanoušky. Připravíte se na celý proces, aby vám nedošla šťáva, nepůsobili jste amatérsky, mělo to drive a hlavně, aby sbírka úspěšně klapla.

 • Strategická autorská prezentace:

Když člověk vydá knihu, často má pocit, že je v cíli. Omyl, vážení. Jste teprve na startu a až vaše knížka zmizí z katalogu novinek, může skončit v propadlišti dějin. Špatné prodeje mají vliv nejen na vaše sebevědomí, ale i na to, zda s vámi nakladatelství bude chtít i nadále spolupracovat. Je to děsivá vyhlídka, ale netřeba strkat hlavu do písku. Jestli chcete opravdu jako autoři něco dokázat, pracujte se svým profilem a věnujte se PR. Potom bude růst vaše pověst, čtenářská základna, i ochota redaktorů na spolupráci s vámi. Pro nakladatelství je rozhodně příjemnější pracovat s autory, kteří se nebojí své dílo sami podpořit. 

 

Na konzultaci vás naučím, jak se prezentovat na sítích, jak získat recenze a dostat se do médií. Naučím vás budovat autorskou platformu, díky které nebudete muset začínat pořád od nuly, ale váš dosah a obecenstvo stále poroste. 

 

Chcete vydat knihu rychle a za každou cenu, i přes rizika ztrát a neúspěchu, nebo to chcete udělat efektivně? Ta druhá cesta je delší a náročnější, ale její výsledek s vámi bude do konce života. Pomůžu vám k tomu nejlepšímu výsledku. 

 

 

Časté otázky:

 1. Můžeš mi pomoci i když píšu jiný žánr, než pohádky? Ano, proces vydávání, prezentace a techniky se zase tolik neliší.

 2. Můžu se ti ozvat, i když mám zatím jen nápad? Ano, je mnohem lepší si knihu pořádně promyslet a naplánovat, než se potom ocitnout ve slepé uličce.

 3. Zdá se mi, že moje kniha po vydání zapadla, dá se s tím něco dělat? Určitě jsou způsoby, jak o knize dát vědět a zapracovat na prezentaci, aby se zájem o ni oživil.

 4. Můžeš se mi věnovat dlouhodobě? Intenzivní mentoring nastavuji vždy podle situace a potřeb autora. Zavoláme a vymyslíme nejlepší plán, jak vás podpořit. 

Pokud máte jiné dotazy, napište a ráda vám je zodpovím!

DSC_8990.jpg

O mně

Mám organizační talent a jsem systematická, nebudeme chodit kolem horké kaše. Podpořím vaše silné stránky a pomůžu odhalit, kde máte rezervy. Poradím vám přesně to, co by mi před lety ulehčilo život a ušetřilo spoustu pokusů a nezdarů. 

Co na konzultacích dostanete?

VIP Konzultace

Pokud chcete z konzultace vytěžit maximum a vybrousit své dílo k dokonalosti, potom je pro Vás VIP Konzultace to pravé. Co nabízím?

 • Posouzení ukázky textu (5 normostran dle libovolného výběru).  Mohu Vám poradit s úvodem, závěrem, stylistikou a nápady kam lze rukopis ještě posunout.

 • 30 minut online konzultace přes videohovor na ZOOMu, na který si dopředu nastuduji informace o Vašem projektu, abychom šli rovnou k věci a využili společný čas na maximum.

 • Závěrečné shrnutí a doporučení dalších praktických kroků a informací, které povedou k úspěchu Vašeho projektu. Výstup zašlu v elektronické podobě na email do 7 dnů po konzultaci.

 • Bonusové video se strategickým návodem, na co myslet při tvorbě knihy z pohledu autora, nakladatele i čtenáře. 

Cena za VIP konzultaci je 1500 korun

Express Konzultace

Pokud potřebujete řešení rychle a bez zbytečných průtahů, pak je express konzultace právě pro Vás. Během 30 minut videohovoru no ZOOMu Vám odpovím na vaše otázky, poradím vše, co potřebujete vědět ve Vaší aktuální situaci a vytyčíme akční kroky, které můžete rovnou realizovat.

Cena za konzultaci je 750+ reference

Info: Z důvodu mateřských povinností jsem omezila činnost na minimum. Pokud ale potřebujete pomoradit a pomoci, napište mi a na termínu se domluvíme podle možností. 

Reference od klientů

M.Š.

"Před chvílí jsem měla svou první konzultaci s Pohádkovou Lídou, která předčila moje očekávání. Lída je velmi empatická, kreativní a "out of the box" a přitom velmi praktická a profesionální. Za 30min mi poradila s příběhem mé knížky pro děti, s jejími detaily, s její techickou stránkou, se strategií oslovení vydavatelství i celým procesem vydání knihy. Takže pokud potřebujete radu v kreativní oblasti (Lída je velmi renesanční osoba), neváhejte a obraťte se na ni. Já to určitě ještě udělám."

T.G.

"Nedávná konzultace byla přínosná. Vše mi paní Ludmila vysvětlila a pomohla mi utřídit myšlenky, kterou cestou se vydat, abych napsala knihu. Takovou, která vykouzlí úsměv ve tváři čtenáře a jiskru ve vašich očích, když se Vám plní váš sen🖋️🙂🍀 Konzultaci s paní Ludmilou doporučuji, pomohla mi a určitě nezůstane jen u jedné."

P.Š.

"Lída Bakonyi Selingerová radí autorům, jak dostat knihy z fáze nápadu/rukopisu až na pulty knihkupců. Sama už má na kontě 6 titulů, takže ví, o čem mluví. Během online konzultace dostanete feedback ke svému textu, naučíte se, jak vyjednávat z vydavateli, a dozvíte se řadu podpultových špeků z knižního byznysu. Takže pokud vám v šuplíku hnije rukopis nového Harryho Pottera nebo mrazivého thrilleru, doporučuju vyzkoušet Lídinu autorskou konzultaci."

E.O.

"Lídy konzultaci jsem zakoupila, abych podpořila její crowdfundingovou kampaň a získala přitom pro sebe super bonus. Potřebovala jsem totiž malinko popostrčit při psaní své knihy. Konzultace mi přinesla velmi praktické a cenné tipy i v oblasti, kde jsem je nečekala. Příjemná půlhodinka utekla jako voda, ale čas to byl dobře využitý. Lída navíc srší pozitivní energií a umí ji přenést i na ostatní."

S.O.

"To si tak namyslíte, že chcete vydat texty a půl roku bloumáte v myšlenkách, jak to udělat. A pak! Pak zahlédnete promo od Lídy a objednáte se... Bože, proč jsem to neudělala už dávno? Během půl hodiny jsem, krom opravdu velké a upřímné podpory, dostala i jasný nástřel toho, čím začít, jak ty kroky mají vypadat a ještě mě odkázala do skupiny, kde měla tematický týden, abych získala další konkrétní tipy a podrobnosti. Lído, moc díky, tohle jsem přesně potřebovala. Někoho, kdo má jasno a zkušenosti a jednoduše mě navede. Těším se na pokračování!"

M.B.L

Tento měsíc jsem po nutném odležení znovu pročistila svou prozaickou knihu Ostrov a začala řešit, jak uchopit její vydání a následnou distribuci.

Už kdysi jsem na sociálních sítích zahlédla, že Lída je v tomto oboru kovaná a tak jsem neváhala a oslovila jí, zda by mi mohla zodpovědět základní otázky. Termín pro konzultaci jsme doladily v nejbližším možném čase a bylo to SKVĚLÉ.

V uvolněné atmosféře a „bez obalu a na férovku“ jsem dostala odpovědi na všechny své otázky.

Nejvíce si vážím, že se mnou jednala opravdu otevřeně a bylo vidět dlouhodobé zkušenosti, které za svou spisovatelskou dráhu nasbírala. Jako bonus jsem dostala pozvánku k jejímu živému vysílání ve facebookové skupině Tvůrčí psaní v obýváku a na připravovaný webinář ke crowfundingu. Nesmírně se těším a již teď mi v hlavě běží otázky, na které se budu chtít ještě zeptat. Půl hodiny je opravdu minimum. Dokážu si představit, že bychom mohly mluvit třeba celý večer. Díky Lído!

L.S.

"Konzultace s Pohádkovou Lídou doporučuji. Svým tématem psaní, vydávání a hraní si s knihou dokonale hoří. Kniha dostala jasný směr, reálnou podobu, tipy na šťavnatost a ucelený systém kapitol. Dostala jsem konkrétní rady, jak vytvořit psací plán a pak už se s láskou věnovat čistě psaní ve svém flow. Přesně vím, kdy se opět ozvu pro další kroky a co budeme řešit. Dnes jsem si opět jen potvrdila, že mít profíka za zády je základem. Pokud zvažujete psaní knihy, sejděte se ještě před první napsanou větou, jako já. Ušetříte si spoustu trápení a mrtvých bodů. Děkuji."

K.Š.

"Dát si konzultaci s Ludmilou je jako vyrazit na kafe s neskutečně sympatickou osobu. Užila jsem si to velmi (i když to bylo online a kafe jsem si musela uvařit a naservírovat sama) a navíc jsem dostala objemný balík dobrých připomínek, trefných pointů a mnohaletých zkušeností. Zpětná vazba jako bonus se hodí vždycky, co si budem povídat. Odcházím s vytříbenějšími prodejními texty a jasnější vizí, co dál. Bylo to skvělé. Vřele doporučuji "

L.F.

"Na stole mi leželo 80 stran textů k mé knize, když jsem se ocitla v pasti a nebyla si vůbec jistá jak dál, kam dál, zda to má vůbec nějaký smysl. Po více než měsíčním ustrnutí a čekání, zda se ke mě vrátí múza tak silná, že tuhle krizi překonám, jsem narazila na Lídu. A tak jsem zjistila, že múzy existují i v reálném světě a že není nutné na ně jen neurčitě čekat. 30 minut s Lídou bylo jako chytit po dlouhém čekání perfektní vlnu a s lehkostí a radostí si na ní zasurfovat. Okamžitě mě strhla svým nadšením a kreativními nápady a já už po prvních minutách hovoru cítila, jak se ve mě znovu probouzí má touha a vášeň pro psaní. A tak zase vím jak dál, vím i kam a hlavně vím, že to celé smysl rozhodně má. Díky, Lído. Určitě se zase ozvu!"

D.Š.

“Lídě jsem napsala, protože bych chtěla vydat diář a knížku pro děti, ale zasekla jsem se na mrtvém bodě. Nevěděla jsem si rady, jaké jsou možnosti vydání, jak kontaktovat nakladatelství a co vše k tomu potřebuji vědět. Je vidět, že Lída je naprostý odborník, protože přesně věděla, jakou cestou se mám vydat. Z konzultace odcházím s přesným plánem, jak dál postupovat a s motivací dotáhnout to do konce. Děkuji!” 

K.S.

"30 minut? Jen 30 minut?

Takhle nadupaných 30 minut jsem zažila málokdy. S Ludmilou jsem probírala námět na pohádku, která je zatím ve fázi vyprávětelného příběhu, ale k psané literatuře má hodně daleko.

Co jsem si z té půlhodiny odnesla?

Má námět šanci? Jakou strukturu si zvolit? Jak postupovat při samotném psaní? Co dělat, až bude napsáno? Dodání odvahy.

Kopec praktických rad a zkušeností, které jsou k nezaplacení. Teď už je to na mně. Tak já jdu sednout a psát. A až se někde zaseknu, už vím, kdo mi pomůže."

K.L.

Chtěla bych poděkovat za konzultaci, která mi přinesla několik AHA momentů, zajímavé postřehy a také nasměrování. Konzultace splnila má očekávání a jsem ráda, že jsem se Vás odhodlala kontaktovat. V neposlední řadě chci moc poděkovat za vstřícnost a ochotu zvládnout konzultaci i za ztížených podmínek na mé straně. Díky.

K.P.

" Pohádkovou Lídu jsem oslovila kvůli tvorbě naší školkové knížky pohádek. Celá konzultace proběhla v příjemné a přátelské atmosféře, paní Lída ze sebe sypala jeden nápad za druhým. Bylo to velmi inspirativní. Pomohla mi utřídit si informace v hlavě a uvědomit, co vlastně od celého projektu očekávám. Moc děkuji za Tvůj čas, nápady a laskavost." 

V.A.

"Lídu jsem oslovila kvůli sepsání anotace. Nakonec jsme se k ní nedostaly. Proč? Odhalila bordel v mých myšlenkách o románu samotném. Kromě nečekaného kýble chvály jsem dostala hodně cenných rad, díky kterým jsem román upravila. A anotace se nakonec vyloupla sama. Získala jsem od ní trochu sebevědomí, že není chybou chtít tu knížku vydat. A díky přesným editorským radám a tipům bude lepší, než by byla, kdybych Lídu neoslovila."

N.P.

"S Ľudmilou som konzultovala viackrát a vždy som v jej radách našla kopu AHA momentov, ktoré som pochopila. Jej výklad je jasný a presný. Ďakujem určite sa na teba obrátim vždy, keď sa nebudem vedieť pohnúť ďalej."

M.P.

"Videohovor s Lídou byl plný důležitých AHA momentů pro moji připravovanou pohádku, Lída mi vysvětlila důležitost archetypu a povahových rysů hlavního hrdiny, jeho osobní vývoj a také koncept příběhu, který je potřeba dodržet, aby se kniha příjemně četla. Dál jsme probraly, jak postupovat při vydání přes nakladatelství, jak jej vybírat, na co si dát pozor, jakým způsobem zaslat rukopis a co vše by mělo být součástí... Celkově bylo povídání příjemné a přínosné a myslím, že budu později potřebovat ještě pokračování, až se posunu dál v psaní..."

E.R.

Rychlokonzultace s Lídou byla příjemně a efektivně stráveným časem. Vyklopila jsem na ni změť otázek, co se mi honí v hlavě a ona se nelekla. Naopak, pomohla mi to rozmotat a učesat a nasměrovat mě na další možné kroky. Pokud se zase začnu ztrácet, tak se určitě ozvu.

T.S.

Kromě konkrétních doporučení, vhledů a poznámek (to jsem čekal, byl jsem na několika Lídou vedených webinářích) jsem dostal obrovskou porci povzbuzení a motivace. Také přišel pocit vnitřního klidu, pramenící v ujištění se, že mám dobrý směr. Konzultace mi také naplnila potřebu jasnosti :)

bottom of page